Pijak czy alkoholik

Nie pasujesz do stereotypu. Może nigdy nie byłeś bezdomnym, skradzionym pieniądzem, żeby kupić alkohol lub dostać DUI. Może masz pracę, rodzinę – nie możesz być alkoholikiem, prawda?

Alkoholizm przybiera wiele form, a stereotyp nie zawsze jest prawdziwy. Kiedy więc kilka drinków z przyjaciółmi stanie się pełnoprawnym uzależnieniem od alkoholu? Skąd wiesz, że jesteś alkoholikiem?
Codzienne picie, nadużywanie alkoholu i alkoholizm

Zacznijmy od zwykłego picia. Chyba że masz religijne lub osobiste ograniczenia, nie ma nic złego w kilku drinkach z przyjaciółmi, może winie z kolacją lub okazjonalnym szampanie na imprezie. Problem zaczyna się jednak, gdy zaczynasz nadużywać substancji.

Wiele osób używa zamiennie określeń „nadużywanie alkoholu” i „alkoholizm”. Jednak alkoholizm odnosi się do uzależnienia od alkoholu lub uzależnienia, w którym jednostka ma fizyczny lub psychiczny przymus picia alkoholu. Nadużywanie alkoholu odnosi się do wzorca zachowania, w którym osoba pije nadmiernie pomimo negatywnych konsekwencji.

Ale czym jest nadmierne picie? Istnieją dwa typy:

Picie ciężkie – dla mężczyzn poniżej 65 roku życia intensywne picie oznacza cztery napoje dziennie lub więcej niż 14 napojów w ciągu tygodnia. Dla kobiet i mężczyzn w wieku powyżej 65 lat intensywne picie to więcej niż trzy napoje dziennie lub więcej niż siedem napojów w ciągu tygodnia.
Upijanie się – picie alkoholu to jednorazowe picie dużej ilości alkoholu. Dla mężczyzn jest to pięć lub więcej napojów w ciągu dwóch godzin. Dla kobiet to cztery lub więcej drinków w tym samym czasie.

Dziesięć znaków ostrzegawczych, które jesteś alkoholikiem

Oto dziesięć znaków ostrzegawczych alkoholizmu, które mogą pomóc w odpowiedzi na pytanie „Czy jestem alkoholikiem?”:

Picie w samotności iw tajemnicy
Utrata zainteresowania innymi działaniami, które kiedyś były przyjemne
Apetyt na alkohol
Uznanie picia za priorytet nad obowiązkami, takimi jak zatrudnienie i rodzina
Objawy odstawienia alkoholu (pocenie się, niepokój itp.)
Ekstremalne wahania nastroju i drażliwość
Poczucie winy związane z piciem
Po pierwsze wypić drinka rano
Nadal pijesz, pomimo problemów zdrowotnych, finansowych i rodzinnych
Niemożność zatrzymania lub kontrolowania ilości spożywanego alkoholu

Niezależnie od tego, czy jesteś ukochaną osobą borykającą się z uzależnieniem od alkoholu, czy sam walczysz, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tych oznak i wiedzieć, że nie jesteś sam. Tysiące ludzi z różnych środowisk walczy z alkoholizmem każdego dnia, a tysiące decydują się szukać pomocy. Recovery Village® oferuje różne programy w placówkach w całym kraju, które są przeznaczone do leczenia alkoholizmu, między innymi zaburzeń. Wszystko, co musisz zrobić, to zadzwonić, a jeden z naszych koordynatorów spożycia zajmie się resztą.
Samoocena

Być może w tym momencie czujesz, że coś jest nie w porządku. Być może zastanawiasz się: „Czy mam problem z piciem?” Aby wiedzieć, czy jesteś alkoholikiem, musisz być całkowicie szczery wobec siebie. Te trzy testy przesiewowe są poufne i dostępne za darmo, aby pomóc Ci lepiej zrozumieć swoje nawyki związane z piciem:
CAGE Alcohol Assessment Quiz

Test alkoholowy CAGE jest niezwykle krótką samooceną opracowaną przez dr. Johna Ewinga. Mimo że są tylko 4 pytania, okazało się, że identyfikują 9 na 10 alkoholików.
Quiz na temat oceny alkoholu w MAST

Ocena alkoholu MAST została opracowana na początku lat 70. i ma na celu ocenę obecności i ciężkości problemów z piciem. Ponieważ jest to jeden z najstarszych testów przesiewowych alkoholu, dostępnych jest wiele odmian. Nasz składa się z 22 pytań tak / nie, które można wypełnić w ciągu kilku minut.
AUDIT Quiz na temat oceny alkoholu

Ocena alkoholu AUDIT została stworzona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i składa się z 10 pytań wielokrotnego wyboru.
Prześlij opinię
Historia
Zapisano
Społeczność