Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Rzucanie uroków. Siła magii w naszym życiu.

Uroki

 

 

 

 

 

 

 

Urok to według pradawnych wierzeń: czar, siła magiczna, mogąca szkodzić, niekorzystnie wpływać na czyjeś losy.Często słyszymy, że ktoś ma taki wzrok,że gdy spojrzy dzije się jakieś nieszczęście. Takie właśnie zjawisko jest kojarzone z rzucaniem uroków. Uroki są szkodliwe i mają za zadanie zaszkodzić osobie na którą urok został rzucony.

  

Rzucanie zaklęćZaklęcia. - to w magii, działanie , które składa się z wykonywania określonych czynności i wypowiadania określonych wyrażeń , ma na celu częściowe ukształtowanie naszej rzeczywistości. 

 

 

 

 

 

Klątwy i uroki

Malocchio to jedno z najstarszych i najpowszechniejszych wierzeń, mówiących o rzucaniu uroku poprzez „ złe spojrzenie”.

W kulturach, w których wiara była bardzo silna, przypadków rzucania klątw i uroków było bardzo wiele, a ich ofiary niekiedy umierały.

Przekonanie, iż istnieje siła przekazywania złej energii przez człowieka, było żywe od początku istnienia wierzeń pogańskich.

Istnieją egipskie, greckie, rzymskie i biblijne przekazy mówiące o urokach. Wierzono, że niektóre osoby mają w sobie taką moc, która może spowodować śmierć czy chorobę osoby, na którą rzucono klątwę.

Od niepamiętnych czasów zastanawiano się, na czym one polegają i dlaczego często się spełniają?

Istnieją dwa rodzaje mocy związanej z urokami- moralna i naturalna. Moc moralna polega na akcie woli, popełnionym świadomie i z rozmysłem, złe skutki za rodzą siew umyśle sprawcy.

Moc naturalna jest mocniejsza, i bardziej niebezpieczna. Osoba nią obdarzona może rzucić urok niechcący, za sprawą wrodzonego niszczącego spojrzenia.
 

Wielu jednak z nas nie wierzy w przesądy, mimo tego do dziś zdarzają się ofiary tego zjawiska, przeważnie w tych regionach, gdzie wiara w „ złe spojrzenie” nadal jest silna. 

Jak można zauważyć, że jesteśmy ofiarami uroku?

Zazwyczaj coraz gorzej się czujemy, mamy bóle głowy, jesteśmy przemęczeni, senni lub bezsenni. Oprócz tego mamy coraz częściej pech, nic nam się nie udaje, mimo iż robimy wszystko by było na odwrót.

Urok czasami może zostać rzucony bezwiednie przez złą osobę, rozdrażnioną czy smutną, która nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Myśli mają wielką moc, myśl przemienia się w rzeczywistość, jeśli tego pragniemy, należy o tym pamiętać.

 

Co zrobić by nauczyć się ochrony przed złymi urokami?

Aby nauczyć się chronić przed urokami i odczyniać je, należy umieć rozpoznać, kiedy mamy z nimi do czynienia i wiedzieć, na jakiej one zasadzie działają.

Jeśli zacznie Cię prześladować pech za pechem, problemy zdrowotne, to możesz być ofiarą uroków.

 


 

Zatem w jaki sposób wykryć czy jest się pod wpływem uroku?

Należy przygotować parę rzeczy, misę duża z wodą źródlaną. Do niej wlewamy kilka kropli oliwy z oliwek. Jeśli krople oliwy trzymają się na powierzchni wody razem i przybierają formę okręgu, nie ma na nas rzuconego uroku.

Jeśli natomiast krople oliwy rozpraszają się po powierzchni lub są podzielone, ktoś prawdopodobnie rzucił na nas klątwę. 

Jak usunąć klątwę?

Wystarczy wziąć dwie igły i wbijamy ostry czubek jednej w „ oczko” drugiej, mówiąc
 

Ammidia e malocchio

Curniculle all’occhio

Crepa l’ammidia e skopia lu malacchio

N’nome di e d’Santa Mari

Lu malocchio se n’pozza ye

Lunedi Santo, Martendi Santo, Mercolendi Sano, Giovendo Santo, Venerdi Santo, Sabato Santo, e Dominencia di Pasqua

Lu malocchio crepa !


 

Co oznacza:

Oko na złe oko,

Oko przeszywa złe oko,

Złe oko wybucha i wypływa.

W imię Świętej Marii

Złe oko wypłynie i krwawi.

Z dnia na dzień woja moc osłabnie

Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek, Wielka Środa, Wielki czwartek, wielki Piątek, Wielka Sobota i Wielka Niedziela

Niech złe oko sczeźnie.
 

Następnie należy wrzucić igły do wody i posypywać je kilkoma szczyptami soli. Bierzemy nożyczki i nad miską w powietrzu przecinamy, trzykrotnie.
 

W naszej części Europy popularne są amulety, które mają chronić nas przed złymi urokami.

Amulety należy specjalnie dedykować, by wzmocnić ich działanie.

Można również stosować odpowiednie gesty by ochronić swoje ciało i umysł przed urokami. Jednym z nich jest gest zakreślania w powietrzu pentagramu- symbolu ochronnego.
 

Innym sposobem na ustrzeżenie się przed urokami jest noszenie jakiejś rzeczy o kolorze błękitnym czy zielonym.


 

Co zrobić by złamać klątwę ?

Wystarczy iść do osoby która zajmuje się magią by uwolniła Ciebie od złego uroku. Można tez działać na własną rękę. Należy do tego mieć czarna świecę i czarną miskę oraz wodę

Śiecę daje się pośrodku miski, można ją przymocować woskiem. Następnie do miski wlewa się wodę, potem zaczynamy oddychać głęboko, skupiamy się nie myślimy o niczym. Kiedy jesteśmy wyciszeni zapalamy świecę i wizualizujemy moc zaklęcia rzuconego na nas, która jest uwięziona w płomieniu świecy. W miarę jak świeca się wypala i zbliża do wody, wizualizujemy ze klątwa nasza jest złamana. Gaśnie płomień, klątwa już nie istnieje.

Można po tym zakopać świece w ziemi i wylewamy wokół niej wodę.