Wróżba, Wróżby online tarota

Wróżby. Tajemnica przyszłości zostanie Ci odsłonięta. Porady życiowe od doradców ezoterycznych

Wybory Prezydenckie w USA - Astrologia

Astrologia

ASTROLOGIA

 

Astrologia jest to wiedza mówiąca człowieku. Jest to droga wiodąca do głębi ludzkiej jaźni. Astrologia cały czas się rozwija. Przez wieki filozofowie, astrologowie, uzdrowiciele i nauczyciele duchowi studiowali gwiazdy, udoskonalali istniejące teorie i rozważali nad znaczeniem astrologii w życiu.

Chociaż Astrologia jest jedną z najstarszych nauk świata, każde pokolenie wnosi do niej coś nowego.

Znaki zodiaku które są integralną częścią astrologii charakteryzują się zarówno cechami indywidualnymi, jak i pewnymi cechami wspólnymi. Można zaliczyć do nich  żywioły, naturę, biegunowość.

Podporządkowane są one pojedynczym żywiołom, jednakże elementy żywiołów występują w każdym ze znaków.

Aby obliczyć właściwy żywioł, naturę i biegunowość dla konkretnej daty urodzenia, trzeba dodać do siebie punkty dla każdej planet, w którym znajdują się znaku i sprawdzić, który żywioł, natura i biegun zyskał najwięcej punktów.

Słońca :4 punkty- ono determinuje Twój znak zodiaku

Księżyc- 3 punkty; Merkury, Wenus, Mars – 2 punkty; Jowisz, Saturn- 1 punkt, Uran, Neptun i Pluton- 0 punktów.

Wszystkie znaki zodiaku przypisać można 4 żywiołom”: Ziemi, Powietrzu, Ogniowi i Wodzie.

Grupa Ziemi obejmuje znaki: Byk, Panna, Koziorożec. Jest to materialna grupa z praktycznym podejściem do świata. To ludzie o konserwatywnych poglądach. Często ich marzenia stają się rzeczywistością. Gdynie ma w znaku elementu Ziemi, powoduje to trudności w przystosowaniu się do rzeczywistości.

Grupa Powietrza obejmuje znaki: Bliźnięta, Waga, Wodnik. Osoby z tej grupy są logiczne i obiektywne. Mają jednak kłopot z osiągnięciem intymnych kontaktów z innymi. Bywają nieuczciwe. Brak tego elementu w horoskopie powoduje problem z organizacją i planowaniem.

Grupa Ognia obejmuje znaki: Baran, Lew, Strzelec. Są to osoby entuzjastycznie i radośnie nastawieni do życia. Łatwo ulegają emocjom, a ich gniew jest bardzo spektakularny. Nie umieją pokonywać smutku czy przygnębienia. Brak elementu ognia powoduje jednak większą pasywność w zachowaniu i nieumiejętność okazywania uczuć.

Grupa Wody obejmuje znaki Rak, Skorpion i Ryby. Osoby te pragną doświadczyć życia na poziomie emocjonalnym i intuicyjnym. Dla osób o wysokim współczynniku Wody uczucia wrażenia są bardzo ważne. Obdarzeni są wielką wyobraźnia i intuicją. Brak tego elementu powoduje chłód i pustkę emocjonalna, a także zaborczość.

Każdy znak zodiaku ma też naturę. Istnieją 3 natury- kardynalna, ustalona i zmienna.

Natura kardynalna – Osoba taka jest twórcza, i idzie zgodnie ze swoimi wyznaczonymi celami. Osoba taka jest bardzo aktywna i umie rozpocząć dobrze każde przedsięwzięcie. Ma jednak często słomiany zapał. Brak tego pierwiastka powoduje trudności z nabraniem zapału do czegokolwiek.

Natura ustalona, mówi o takich osobach które kontynuują rozpoczęte prace. Nie porywają się z motyką na słońce. Mają tez problem z dostosowaniem się do najmniejszych nawet zmian. Brak tej natury mówi o braku umiejętności kończenia spraw rozpoczętych.

Natura zmienna charakteryzuje osoby umiejące dostosować się do wszystkich zmian i nowości.. Są to osoby otwarte i umieją iść do przodu i zmieniać siebie stosownie do okoliczności. Brak tej natury powoduje trudności w działaniach twórczych i nieumiejętność przystosowania.

Kolejną cechą jest biegunowość, która wskazuje na obecność pierwiastka introwertycznego( negatywna) lub ekstrawertycznego ( pozytywna). Jeśli przeważa negatywny pierwiastek, osoba taka jest bardziej skierowana do wewnątrz, subiektywna i mniej kontaktowa. Pozytywna biegunowość wskazuje na osobę bardziej otwartą na świat zewnętrzny, obiektywną i towarzyską.

Przy sporządzaniu horoskopu trzeba brać pod uwagę nie tylko podstawowy znak słoneczny zodiaku, ale także inne aspekty układu planet.